iStock_000008805258Medium

Jak posadzić gości weselnych?

Czytaj dalej
13d63673

Nauki przedmałżeńskie zamiast terapii dla par

Czytaj dalej
iStock_000006073751XSmall

Jak przespać noc...przedślubną?

Czytaj dalej
6cj4939

Kiedy i jak poznać się z jej/jego rodzicami?

Czytaj dalej

Odpocząć po ślubie

Dwa tygodnie niezapomnianej, poślubnej przygody

Każda podróż poślubna jest piękna. Ale może być jeszcze piękniejsza, gdy jest świetnie zorganizowana. Niestety, może też być przeciwnie. Uciążliwa podróż, fatalny hotel, brudny pokój i kiepskie jedzenie. W takiej sytuacji nawet największa miłość jest wystawiona na próbę. Jednak nie musi tak być. W chwilach tak szczególnych, jedynych w życiu, nie warto zdawać się na przypadek. Planując tę podróż usiądź przed komputerem i skorzystaj z ofert jednego z biur podróży. Spełniaj marzenia bez obawy. Zarówno popularne jak i niespotykane kierunki, sprawdzone hotele, empatyczni i pomocni rezydenci – wszystko to jest podstawą udanego wypoczynku. I niezapomnianej, pierwszej małżeńskiej podróży.

Couple wedding at beauty beach in Thailand

Gdzie się wybrać?

Wszystko zależy od zasobności Waszego portfela, jednak nawet pary młode na dorobku będą w stanie znaleźć coś dla siebie. Od wielu lat najtańszym, lecz wcale nie mało ciekawym kierunkiem jest Egipt. Planując podróż do tego kraju trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Ci, których pasją jest zwiedzanie mają bardzo ułatwione zadanie, gdyż wybór hotelu nie będzie stanowił problemu. Wszak najważniejsze by było się gdzie przespać. Ceny tygodniowego pobytu w kraju faraonów zaczynają się już od 1300 złotych, w których oprócz noclegu możemy też liczyć na pełne wyżywienie. Oczywiście nie spodziewajmy się owoców morza i mięciutkiej, świetnie doprawionej baraniny, lecz pewnym jest, że głodni chodzić nie będziemy. Pokoje też nie będą najwyższych lotów, lecz nawet w tych najtańszych hotelach za jednego dolara, na łóżkach możemy się spodziewać malunków z kwiatów czy łabądków z ręczników.

Nieco bardziej wymagający turyści również nie będą zawiedzeni. Za dopłatą niespełna 500 złotych można już liczyć na pięciogwiazdkowy hotel w turystycznej miejscowości Sharm el Sheikh. Piękna plaża, uśmiechnięta obsługa i pyszne jedzenie na pewno umilą nam pobyt i pozwolą na kolekcję niezapomnianych przeżyć.

Jeśli jednak Egipt to jednak nie to, dobrym pomysłem na celebrację ślubu będzie wyjazd na Wyspy Kanaryjskie. Wczasy na Teneryfie może nie wyglądają na pierwszy rzut oka tak spektakularnie jak te w Egipcie, ale może właśnie o to chodzi? Cudowny hotel, basen, piękna pogoda i czas, żeby rozkoszować się sobą i tylko sobą.

Może jednak egzotyka?

Tym, którym Egipt i Kanary nie przypadają do gustu oraz tym, którzy mają nieco więcej środków, z czystym sumieniem polecić można Kubę i Gambię. Nieco odleglejsze, lecz zdecydowanie bardziej egzotyczne wakacje na pewno zapadną w pamięć młodej parze. W końcu niecodziennie przebywa się w tak oryginalnej scenerii. Przepięknie położone hotele oraz miejscowe atrakcje sprawią, że w naszych wspomnieniach podróż poślubna przetrwa długie lata.

Dla tych najbardziej wymagających wartym polecenia są takie kierunki jak Malediwy czy Sri Lanka, jednak za spełnienie tych marzeń trzeba słono zapłacić. Dwutygodniowy pobyt na tych rajskich wyspach to koszt około 20 tysięcy złotych za osobę. Jednak w zamian dostajemy błękit oceanu, biel drobnego piasku, jedyny w swoim rodzaju zachód słońca i towarzystwo rekinów podczas nurkowania. Ech, nic tylko brać ślub…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>