iStock_000008805258Medium

Jak posadzić gości weselnych?

Czytaj dalej
13d63673

Nauki przedmałżeńskie zamiast terapii dla par

Czytaj dalej
iStock_000006073751XSmall

Jak przespać noc...przedślubną?

Czytaj dalej
6cj4939

Kiedy i jak poznać się z jej/jego rodzicami?

Czytaj dalej

Wyjątkowe pomysły na ślub i wesele

1077754_49321293

Nie wszystkie pary marzą o tradycyjnym przejeździe z domu do kościoła, a następnie na salę weselną. Niektórzy odrzucają tradycję i pragną, aby ich ślub był wyjątkowy, oryginalny. Decydują się zatem na bardzo nowoczesne pomysły, które dla osób związanych z tradycją są czasem nieco kontrowersyjne. Podajemy kilka pomysłów na wyjątkowy ślub i wesele

 

Oryginalny ślub i wesele można zaplanować według własnego pomysłu. Jeśli jednak młodzi wraz z organizatorami wesela nie mają pomysłów, wówczas mogą zatrudnić odpowiednią firmę. W sieci ogłasza się mnóstwo firm pragnących zaplanować oryginalny ślub i wesele: ?Macie własne marzenie o idealnym ślubie? Nie wiecie jak zrealizować oryginalne pomysły? A może nie macie pomysłu na wyjątkowy ślub i wesele? Wystarczy zadzwonić pod numer…? – tak wygląda najczęstsza forma ogłoszeń firm specjalizujących się w tej branży.

 

Ślub na łonie natury ?

 

Ślub na łonie natury jest nie tyle oryginalnym pomysłem, co bardzo kontrowersyjnym. Na tyle kontrowersyjnym, że dzieli również samych księży. – Moi znajomi mają zamiar niedługo wziąć ślub. Chcieli wziąć go nie w kościele, ale na łonie natury. Jeden ksiądz odpowiedział im, że mogą tylko w kościele, lecz nie wyjaśnił dlaczego. Natomiast drugi powiedział, że mógłby udzielić im ślubu na łonie natury, ale nie są z jego parafii – pisze jedna internautka.
Z jednej strony ślub na łonie natury może spowodować, iż ten podniosły sakrament święty straci swoją wysoką rangę. Z drugiej jednak strony, zwolennicy takiego ślubu argumentują, iż msze święte w kościele katolickim z różnych okazji także odbywają się na świeżym powietrzu. Tak naprawdę wszystko zależy od decyzji proboszcza, który udziela sakramentu małżeństwa.

Oryginalne miejsca, gdzie można wziąć ślub:

  • w ogrodzie z masą pięknych kwiatów
  • w górach
  • na promie pasażerskim
  • na jachcie
  • w zamku
  • pod ziemią

 

Jeśli chodzi o sprawy poza kościelne, minusem ślubów w plenerze może być zła pogoda. Co prawda młodzi z księdzem i ministrantami stać będą pod zadaszeniem, jednak goście na pewno nie będą szczęśliwi, jeśli na ślubie swoich znajomych będą musieli stać pod parasolami.

 

Nietypowe miejsca

 

Dzień ślubu i wesela to przede wszystkim dzień pary młodej, dla której ma on być wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Poniżej przedstawiamy pięć nietypowych miejsc, gdzie może odbyć się wielkie weselisko:

1. Jezioro – zamiast suto zastawionych stołów i pięknie udekorowanej sali weselnej, zabawa przenosi się nad jezioro. Na miejscu można rozpalić ognisko, włączyć muzykę i rozpocząć noc szaleństw

2. Statek – jest to propozycja szczególnie na okres letni. Na statku są trzy główne miejsca: restauracja, gdzie gościom podaje się posiłki, bufet, a więc miejsce serwowania przekąsek i napojów oraz pokład, czyli miejsce, gdzie można potańczyć

3. Ogród – podobnie jak ślub, również wesele można zorganizować w ogrodzie. Na wypadek deszczu można zarezerwować przenośne namioty

4. Hotel – ten pomysł sprawdza się szczególnie wtedy, gdy wielu gości przyjeżdża z różnych zakątków kraju. Wtedy po wielkim szaleństwie w sali hotelowej mogą udać się do pokojów i spokojnie rano odjechać do własnych mieszkań

5. Zamek – wesele można zorganizować w zamku, w stylu dawnych bali szlacheckich. Również zaproszenia można napisać w starym stylu na papierze czerpanym, zalakować specjalnym lakiem przybitym pieczęcią, z miejscem i datą uroczystości.

 

Oczepiny czy karaoke?

 

Jeśli jednak młodzi zdecydują się na wesele w tradycyjnej sali, nie znaczy to wcale, że będzie tradycyjnie i nudno. My proponujemy młodej parze bardzo innowacyjny sposób, zastępujący tradycyjne oczepiny. Mianowicie chodzi o karaoke, podczas którego wszyscy goście będą się znakomicie bawić. Na samym początku młodzi państwo wspólnie śpiewają utwór, a następnie po kolei wyznaczają osoby do śpiewania. Wszyscy się świetnie bawią – część gości śpiewa, część klaska, a jeszcze inni tańczą w rytm muzyki. Bardzo często karaoke przynosi dużo śmiechu i wprawia gości w znakomity nastrój.

 

Jak uniknąć konfliktu pokoleń?

Jak doskonale wiemy, każde pokolenie ma swoje gusta muzyczne i inaczej wyobraża sobie wesele. Najmłodsi nie wiedzą, czym są oczepiny, a starsi nie wyobrażają sobie bez nich przyjęcia. Jak przy organizacji oryginalnego wesela uniknąć konfliktu pokoleń? Odpowiedź jest prosta – należy przeplatać oryginalne weselne z tradycyjnym, tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Często młodzi decydują się na wynajęcie wodzireja, który sprawi, że zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie będzie się doskonale bawić. Zabawę na parkiecie i za stołami organizuje wodzirej, który próbuje zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy. Najpierw do głosu może dopuścić ludzi starszych, którzy przez pewien czas organizują staropolską, tradycyjną biesiadę z akordeonami i tamburynem. Następnie śpiewają tradycyjne przyśpiewki, a młodzi sukcesywnie jest powtarzają. Kolejno do głosu dochodzi młodsza część gości weselnych. Organizują na przykład wspomniane wyżej karaoke, do którego zapraszają starsze pokolenie. Dzięki temu wszyscy dobrze się bawią i unikają niepotrzebnych konfliktów.

O tym, jak będzie wyglądało wesele, powinni zadecydować przede wszystkim państwo młodzi. Oczywiście mogą poradzić się rodziców, przyjaciół i znajomych, jednak do nich powinna należeć ostateczna decyzja. To jest ich wielki wieczór, który powinni przeżyć tak, jak go sobie kiedyś wymarzyli.

 

Autor: Grzegorz Wieczorek

3 odpowiedzi do wpisu “Wyjątkowe pomysły na ślub i wesele

  1. Karolina

    a ja polecam na wyjątkowe i pomysłowe wesele w plenerze – łąka, ogród, plaża. moja koleżanka miała i super się sprawdziło, fajna atmosfera, świeże powietrze, goście byli zachwyceni. Firma, która robiła mojej koleżance to kawi event.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>